אודות הקרן

נוסדה בשנת 1990 ע”י “התאחדות בוני הארץ” ו”הסתדרות עובדי הבניין והעץ” במטרה לקדם ולפתח את ענף הבנייה בישראל. עם הקמתה, הציבה לעצמה הקרן מספר יעדים מרכזיים, ביניהם קליטת עובדים חדשים לענף, הכשרה מקצועית מתקדמת, שיפור תנאי רווחת העובדים, קידום נושא הבטיחות, מחקר ופיתוח טכנולוגי בענף וכן הגדלת מספר העובדים ישראלים הנקלטים לענף.

אנחנו בקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל רוצים עובדים משכילים!!!

במהלך השנה אנו עורכים השתלמויות מקצועיות לעובדי הבניין. ההשתלמויות מתפרסות על פני סופי שבוע, חמישי עד שבת, עם אפשרות לצרף בני זוג וילדים. ההשתלמויות נערכות במיטב בתי המלון, מהשורה הראשונה: קראון פלאזה בים המלח,  רימונים באילת, ולאונרדו קלאב בטבריה.

ההשתלמויות מיועדות להעניק כלים מקצועיים ולהעשיר את הידע בנושאי בטיחות, זכויות עובדים, קריאת תלוש שכר, פנסיה ועוד. בנוסף, סופ”ש בבית מלון איכותי עם רמת אירוח גבוהה הוא הזדמנות מצוינת לעובדים ובני זוגם להתאוורר, ליהנות ולבלות.

השתלמויות מיוחדות נערכות גם לעובדי הבניין פלסטינאים וזרים בסיוע מתורגמנים. במהלכן, מושם דגש על העברת עקרונות ומאפייני ההסכם הקיבוצי החדש בענף הבניין, והכרות עם חוקי העבודה בישראל.

תוכנית ההכשרות כוללת הרצאות בנושאים שונים וסדנת בטיחות , במסגרתה מבקרים הלומדים ב”נייידת בטיחות ממוחשבת”, המאפשרת הדמיות ותרגולים אינטראקטיביים להמחשה טובה יותר של התקנות.

ההכשרות שלנו

במסגרת פעילותה לקידום ופיתוח ענף הבניין, משתתפת הקרן במימון הכשרות וקורסים מקצועיים בהתאם לצרכי הענף.

ההשתתפות במימון הכשרות וקורסים מקצועיים ניתנת לעובדים המועסקים ע”י קבלנים המשלמים לקרן כנדרש, בהתאם להוראות הסכם העבודה הקיבוצי בענף הבניין ובהתאם לנהליה.

פרטים נוספים על חובת התשלום לקרן ראה בעמוד הצטרפות לקרן.

ככלל, ההכשרות והקורסים המקצועיים אינם מועברים ע”י הקרן, והעובדים המבקשים להשתתף בהם מופנים למוסדות לימוד שונים להם ההסמכות הנדרשות.

אשר על כן, על מנת לקבל פרטים אודות הקורסים עצמם ולבדוק את תנאי הסף לקבלה אליהם, על העובד או המעסיק המעוניין בהכשרה לפנות לבתי הספר השונים המעבירים אותם.


דילוג לתוכן